O nás

Vítáme vás na našem e-shopu :-)

Co najdete VeVlnce?

Prodáváme tradiční svetry ze 100% ovčí vlny, čepice a další vlněné zboží. Dámské a pánské svetry vznikají pod rukama šikovných pletařů a pletařek ze severního Irska a skotských ostrovů. Malé lokální rodinné manufaktury se zabývají výrobou svetrů po celé generace, jejich práce je precizní a ověřená desítkami let zkušeností.


Nejdříve jsme začali spolupracovat s irskou rodinnou firmou Rossan Knitwear, kde pod rukama šikovných pletařek i pletařů vznikají kvalitní svetry ve více než 25 barevných variantách. Vedle velkého výběru barev je možné upravit i konkrétní střih na míru. Svetry pro nás dělají na zakázku a každý výrobek je tak jedinečný a originální.

rossan


Pod značkou Fisherman Out of Ireland vznikají originální elegantní svetry, se kterými se nebudete stydět ani v divadle. Oproti firmě Rossan Knitwear pletaři nabízí méně barevných variant, ale najdete u nich typické irské abstraktní vzory i styly. Přesto, že je to téměř rodinný podnik o ani ne 50 zaměstnancích, vyváží až 70 % produkce do celého světa.

Winter_Sun_svetr_ovci_vlna_1


Původně rodinný podnik Original Aran Company již více než 35 let v irském Donegalu reprezentuje irské tradiční pletařské řemeslo. Z barev i vzorů cítíme inspiraci drsnou irskou přírodou, rybolovem nebo farmařením.

aran


Skotská rodinná manufaktura Jamieson’s of Shetland ze skotských ostrovů, kde se vlnou a vlněnými výrobky zabývá už 5 generací. Při výrobě typicky barevných svetrů dbají na nízkou ekologickou stopu: Vše od chovu ovcí, přes zpracování ovčí vlny, výrobu příze a samotných svetrů se odehrává pouze na Shetlandských ostrovech.

jamieson3


Máme i další skvělé dodavatele, které najdete zde. Se svými dodavateli udržujeme velmi přátelské a osobní jednání.

VeVlnce_Irské-svetry